Principy ochrany soukromí na REALSIM.CZ

Naše stránky Realsim.cz přizpůsobujeme na míru vám. Na základě vašeho chování na webu personalizujeme jeho obsah a zobrazujeme vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ nebo jakýkoli odkaz mimo tuto lištu souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoli vypnout.

Často kladené dotazy

Zde naleznete odpovědi na nejčastější dotazy našich zákazníků. Pokud zde odpověď na váš dotaz nenajdete, neváhejte a kontaktujte nás!

Pro přehlednost jsme dotazy rozdělili do následujících sekcí:

Obecné dotazy

Jak minimalizujete možnou nákazu COVID-19?

V době šíření koronaviru COVID-19 jsme redukovali maximální počet návštěvníků ze čtyř na dva. Posílili jsme odvětrání kabiny výkonným ventilátorem, kokpit letadla po každém letu dezinfikujeme a vyžadujeme po návštěvnících roušku

Musím mít pro let roušku?

Ano, rouška je povinná jak pro návštěvníky, tak pro instruktora.

Musím mít po dobu letu na rukou rukavice?

Kokpity po každém letu dezinfikujeme. Rukavice povinné nejsou. Pilotáž v rukavicích však nepředstavuje žádný problém.

Musím se vždy objednat předem?

Ano, rezervace provádíme na našem webu v části rezervace nebo po telefonu. Aktuální kontaktní informace zde.

Jak si mohu koupit let?

Let si můžete zakoupit online v našem eshopu nebo na místě.  Poukázky na let v simulátoru je možné si buď vytisknout nebo vám ji zašleme na vaši dodací adresu do 24-hodin po zaplacení.

Jak to u vás vypadá?

Aktuální fotografie naleznete zde. Další videa pak v sekci média.

Pohybuje se simulátor?

Naše simulátory se nepohybují. Vzhledem k velikosti zobrazovací plochy a kvalitě projektorů budete mít zaručený pocit pohybu a po letu se půjdete sami přesvědčit, že se kokpit opravdu nenakláněl.

Jak věrně připomíná simulátor skutečné řízení letadla?

Naše simulátory jsou skutečná letadlo se vším všudy. Jsou totiž ze skutečnhých letadel vytvořeny!

Mají dárkové certifikáty omezenou dobu platnosti?

Naše dárkové certifikáty platí šest měsíců od data nákupu.

Mohu využít Váš VIP Lounge?

VIP Lounge s obsluhou máme k dispozici pouze pro domluvené akce typu teambuilding, narozeninová oslava, vánoční večírek apod.

Jak let probíhá?

Účtujeme pouze čas strávený v pilotní kabině. Instruktáž, která trvá cca 15 minut vám nebude účtována. Veškeré vaše dotazy rádi zodpovíme.

Co si mám s sebou vzít?

Roušku a pro vlastní pohodlí si můžete přinést vlastní boty na přezutí (doporučujeme sálovou obuv). Vzhledem k tomu, že naše kokpity udržujeme v čistotě, nabídneme vám naše přezůvky, pokud si nedonesete vlastní obuv na přezutí.

Musím něco vědět o létání?

Veškeré podstatné informace se u nás dozvíte. Pro umocnění zážitku však doporučujeme prostudovat naše kompletní instruktážní videa ještě před návštěvou.

Realsim MiG-21

Zdravotní předpoklady

Každý návštěvník by měl být schopen udělat bez problémů 10 dřepů. Kokpit letadla je umístěn ve výšce 2m (vedou k němu schody). Jedná se o stísněný prostor, do kterého se ne zcela pohodlně nastupuje a ještě hůře z něj vylézá. Pokud v kabině budete sedět 30 minut nebo déle a nebudete fyzicky dostatečně zdatní, může se stát, že se Vám bude o to hůře vylézat. Zvažte prosím velmi dobře Vaše fyzické možnosti, aby Vás z kokpitu nemusela vytahovat parta vratislavských hasičů.

Kolem kokpitu je umístěná kulová projekce, na kterou se promítá obraz okolí. Simulátor se dá v případě jakýchkoliv potíží zastavit zřetelně označeným tlačítkem. Učiňte tak neprodleně poté, co se přestanete cítít komfortně. Předejdete tak dalším komplikacím.

Návštěva simulátoru je na vlastní nebezpečí a vlastní zdravotní uvážení. Předem upozorňujeme, že při ztrátě vědomí není v našich silách osobu z kokpitu vyprostit. Takovou komplikaci by musely řešit složky záchranného integrovaného systému s tím, že by s největší pravděpodobností při zásahu došlo ke zničení našeho simulátoru. Zvažte prosím velmi důkladně své fyzické schopnosti.

Jaký je minimální věk?

Vzhledem k tomu, že sedačku není možné nastavovat, není limitem pro vstup do simulátoru věk, ale výška a tělesná konstituce pilota. Pilot musí být ve výškovém rozmezí 160-200 cm s tím, že krajní hodnoty tohoto rozmezí budou znamenat pro pilota určitá omezení a diskomfort. Nicméně piloti v tomto rozmezí jsou schopni letět. Větší osoby se do kokpitu nedostanou a nižší z něj nic neuvidí.

Jsou pro vstup do simulátoru nějaká omezení?

Ano. Létat u nás nemohou osoby s postižením pohybového aparátu a osoby:

  1. Menší než 160cm
  2. Vetší než 200cm
  3. Obvod v pase větší než 135cm

Upozorňujeme piloty, nesplňují-li tyto parametry, do kokpitu se jednoduše nevejdou, případně nebudou schopni letět. Kokpit je velmi těsný a zejména větší míry Vám nedovolí do sedadla usednout, natož vylézt ven.

Mohu si do kokpitu vzít někoho s sebou?

Bohužel ne. Naše stíhačka je jednomístná a vzhledem k hluku kolem nedoporučujeme nikomu stát ani vedle letounu. Je však možné posadit se v našem VIP lounge a sledovat pilota na projektoru.

Musím mít nějaké znalosti v pilotáži?

Před příchodem si prosím nastudujte následující instruktážní video: https://youtu.be/9IQK3NPKuqo

Realsim DC-9

Jaký je minimální věk?

Doporučujeme od 10-ti let. Mladší děti neudrží pozornost po celou dobu letu a mohou pak vyrušovat a tím kazit zážitek pilotovi.

Jsou pro vstup do simulátoru nějaká omezení?

Ano. Létat u nás nemohou osoby s postižením pohybového aparátu a osoby s váhou nad 130 kg.

Mohu si do kokpitu vzít někoho s sebou?

Ano. Můžete si s sebou vzít jednoho rodinného příslušníka nebo kamaráda, který vás bude sledovat během letu. Sdílený zážitek dokonce doporučujeme. Také si můžete svůj letový čas s doprovodem rozdělit.